به نام حق

 

سمت ها :

 

مسعود لک زاده(مسئول فنی )

 نیما شعبانی(سرپرست و مربی و گزارشگر)

 عباس قائدی(جانشین سرپرست)

 حسین علی جمشیدی

امین ستایش(مسئول محیط زیست)

افشین مازندرانی

 بابک ایزدی 

عباس جلالی

 یوسف توکلی

 یاسرسرانجام

 حسین برهانیان(گروهدار و گزارشگر تصویری)

 

 

 

شراره شعبانی(سرپرست بانوان و مسئول فنی بانوان)

 حوریه محمدپور(همیار سرپرست بانوان)

 زهرا ابوالحسنی(هماهنگی)

 شیوا کشاورز(پزشک)

 راضیه عظیمی(همیار مسئول فنی بانوان)

 الهه فهندژ(گروهدار بانوان)

 

تعداد همنوردان: 17 تن

تعداد بانوان: 6 تن

تعداد آقایان: 11 تن

استان:کهکیلویه و بویر احمد

شهرستان : سی سخت

منطقه : گردنه بیژن

 موقعیت جغرافیایی:  9N302246 E51562

 ارتفاع قله برف کرمو : 4104 متر(ارتفاع جی پی اس مربی ۳۹۴۶متر)
طول جغرافیایی قله ی برف کرمو : 51 درجه و 33 دقیقه و 4 ثانیه ی شــرقی 
عرض جغرافیایی قله ی برف کرمو : 30 درجه و 51 دقیقه و 50 ثانیه ی شمالی

ارتفاع قله ی نمک : 4019 متر(ارتفاع جی پی اس مربی ۳۹۴۷متر)
طول جغرافیایی قله ی نمک : 51 درجه و 34 دقیقه و 16 ثانیه ی شــرقی
عرض جغرافیایی قله ی نمک : 30 درجه و 50 دقیقه و 58 ثانیه ی شمالی

مسافت پیموده شده: 30 کیلومتر

تعداد گام ها: 33252 گام

وضعیت هوا : صاف

سرعت وزش باد : حدود ۱۰ تا 12 کیلومتر در ساعت

میانگین دما: 14 درجه

دسترسی موبایل و اینترنت: تنها روی قله و خط الاراس

 

رشته کوه دنا

بلندترین و بزرگ‌ترین چین‌خوردگی رشته‌کوه بزرگ زاگرس محسوب می‌شود و دارای خط الراسی به طول تقریبی ۹۰ کیلومتر است. نام این کوه برگرفته از شهری باستانی دهنار (ده انار) در دامنه غربی جنوبی کوه می‌باشد که آثار ویرانه‌های ان در نزدیکی روستاهای خونگاه و دشت رز شهرستان دنا مشهود است. نام این کوه ابتدا کوه ده نار بوده و سپس به دینار و دنا تغییر یافته‌است. ترتیب تغییر نام این کوه در اثر زمان بدین صورت است (دهنار- دینار- دینا- دنا). کوه دنا، بام زاگرس با ارتفاع ۴ هزار و ۴۵۹ متر در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده‌است و یکی از ۱۵۱۵ قله بسیار برجسته جهان به‌شمار می‌رود رشته ‌کوه دنا ۵۲ قله بالای ۴۰۰۰ متر دارد و بیشترین مجموعه قله‌های بالاتر از ۴۰۰۰ متر در ایران به این رشته‌کوه تعلق دارد.

بر خلاف تصور رایج، دنا یک قله نیست؛ بلکه رشته کوهی در زاگرس است که از شمال غربی تا جنوب شرقی کشیده شده‌است و در مرز سه استان اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد و نیز چهارمحال و بختیاری قرارداشته و به سه رشته اصلی و یک رشته فرعی عمودی توسط سه گردنه بیژن، مورگل غربی و پوتک تقسیم می‌گردد.

دنا از ۲۰ کیلومتری شرق یاسوج آغاز شده و تا ۷۰ کیلومتری شمال غرب در استان اصفهان ادامه می‌یابد. این کوه از شمال غرب (روستای کتا) آغاز و به سمت جنوب شرق (منطقه کاکان) امتداد یافته‌است که حدود ۹۰ کیلومتر طول و ۱۵ کیلومتر پهنای متوسط است. بلندترین قلهٔ رشته‌کوه دنا، قله ب‍یژن۳ (قاش‌مستان)،[۵] ۴۴۵۹ متر ارتفاع دارد و در ۳۵ کیلومتری شمال غربی یاسوج قرار دارد. شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا در دامن این کوه جای گرفته‌است. با توجه به طول زیاد و ارتفاعات گوناگون، بارش سالانه در این کوه از ۶۰۰ تا ۱۸۰۰ میلی‌متر متغیراست و رودهای زیادی از آن سرچشمه می‌گیرند که در میانشان می‌توان از بشار، خرسان، ریگان، ماربر، مهریان، کوه گل، دیاشم، سریز، تیزاب و دژکرد نام برد.

 

جغرافیا

مرز شرقی منطقه حفاظت شده دنا از شمال شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا شروع می‌شود. از مهم‌ترین پاسگاه‌های محیط بانی می‌توان محیط بانی خاریدون، محیط بانی روستای کره محیط بانی اب سپاه و میمند را نام برد. منطقه حفاظت شده دنا به عنوان یک ذخیره‌گاه زیست‌کره با وسعتی معادل ۹۳ هزار و ۸۲۱ هکتار در جنوب غربی کشور در استان کهگیلویه و بویر احمد E5121 عرض جغرافیایی و N3057 طول جغرافیایی واقع شده‌است. از سوی دیگر در دامنه‌های دنا دره‌های متعددی وجود دارد که پر از چشمه کوچک و بزرگ است. بسیاری از این چشمه‌ها از زیر برف می‌جوشند و از دامنه‌های پرشیب دنا سرازیر می‌شوند و پس از پیوستن به یکدیگر رودخانه‌های سرد، شیرین و زلال بشار و خرسان را تشکیل می‌دهند.دریاچه برم فیروز

دریاچه‌ای کوچک در جنوب غرب قله برم فیروز و در ارتفاع ۳۳۵۰ متری از سطح دریا وجود دارد که معمولاً تا فروردین‌ماه پوشیده از برف است و در اردیبهشت دریاچه در اثر آب شدن برف شکل می‌گیرد. در اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد ماه اطراف دریاچه سراسر چمنزار و پوشیده از گل‌های وحشی می‌شود اما هم چنان در قسمت غربی دریاچه برف باقی‌مانده از زمستان وجود دارد و همه این‌ها در کنار هم زیبایی خاصی به دریاچه می‌بخشد. بنابراین از اواخر اردیبهشت تا اوایل تیر این دریاچه مورد توجه گردش گران قرار می‌گیرد. کوه برم فیروز اسم خود را در واقع از همین دریاچه گرفته‌است چرا که در زبان محلی منطقه فارس به برکه‌ها و دریاچه‌های کوچک کلمه "برم" اطلاق می‌شود و از آن جا که این دریاچه در زبان محلی "برم فیروز" نام دارد این کوه نیز به همین اسم شناخته می‌شود.

پوشش گیاهی و جانوری منطقه :

 

همان گونه که اشاره شد از وجود نعمت مایه حیات تمام این منطقه پوشیده از علفزار وگیاهان متعدد می باشد. گونه های گیاهی که در این منطقه رشد کرده اند شامل: گل لاله، پونه، پیاز، جاشیر، بن سرخ، گیاهان بوته ای و گونه هایی از فرفیون می باشد، همچنین گونه های جانوری این منطقه شامل: پستانداران کوچکی مانند: خرگوش و موش و پستانداران بزرگ مانند: گرگ، کفتار، روباه، شغال و خرس می باشد، همچنین حشراتی بسیار زیادی مانند: سنجاقک و کفشدوزک نیز این مکان خوش اب و هوا و بکر را برای زندگی انتخاب کرده اند.

 

جنس سنگ های منطقه

 

سنگ های این مناظر زیبا همگی از جنس آهک و مارن( مخلوط سیلیس و آهک) می باشد.

تفریحات منطقه: علاوه بر تفریح و ورزش کوه نوری، شما می توانید با قایق بادی در دریاچه حرکت کنید و از لذت قایق سواری در دریاچه ای که دورتادورش را سرسبزی فرا گرفته است، لذت ببرید.

دلیل نامگذاری "برم" برروی این کوه و دریاچه : مردم بومی و محلی این قسمت از استان فارس به برکه ها و آبگیر های کوچک " برم" می گویند همچنین به این دلیل که رنگ دریاچه در فصل گرم سال فیروزه ای می شود این دریاچه و قله بلند با نام " برم فیروزه" مشهور گشته اند.

 

گزارش برنامه:

 

روز پنجشنبه 17 تیر ماه

 

16 تن از هم نوردان باشگاه  در ساعت 15:00 ، پارک خلدبرین به مقصد یاسوج-سی سخت ترک کردند.تیم در ساعت 18:30 به گردنه بیژن رسید.به علت خشک شدن چشمه ها باید آب به اندازه کافی همراه خود داشته باشیم.

گردنه بیژن به ارتفاع ۳۲۰۰ متر تا گردنه مور گل غربی به ارتفاع ۴۱۰۰متر ادامه دارد و دارای۱۸قله بالای ۴۰۰ متر است.

 

آسمان رو به تاریکی بود و ستارگان در آسمان کم کم خودنمایی میکردند. نسیم ملایم و لذت بخشی می وزید. هوا بسیار دلپذیر بود و بوی گون های کوهی مشاممان را پر کرده بود.

به علت اینکه هوا رو به تاریکی میگذاشت چادرهای اسکان را در محل  برپا کردیم.طبق پیش بینی دمای هوای شب در سردترین حالت به 14 درجه سانتی گراد می رسید ، از این رو خواب راحتی را پیش بینی کرده بوذیم.بعد از برپا کردن چادرها و صرف غذا همنوردان به استراحت پرداختند.

 

و در نهایت بیدار باش ساعت 3 صبح می بود، خیلی زود همه به خواب رفتند.

تیم ساعت 3 و نیم صبح، روز جمعه  با برداشتن لوازم مورد نیاز برای فتح قله برف کرمو و نمک حرکت کردند.تیم به سر قدمی سرکار خانم شعبانی با آرایشی منظم در حال پیمایش بودند.

هوا تاریک و تیم همگی با هد لایت حرکت می کردند، پس از عبور از گذرگاه ها و دره ها، مقداری از مسیر از طریق پاکوب طی شد، به جایی رسید که یک پاکوب مشخص نداشت، و یک مقدار از مسیر منحرف شدیم اما دوباره به مسیر اصلی بازگشتیم.

 

با صدای اذان صبح دوستان به انجام فریضه نماز پرداختند.

تیم با سرعتی آهسته و پیوسته مسیر را ادامه می داد و در این میان از زیباییهای کوهستان و هوای پاک آن لذت میبرد، در میان راه توقف هم برای استراحت داشتیم، تا نهایت به دشت قله برف کرمو رسیدیم.

 

ساعت 7:30 صبح همه اعضای تیم بسلامت، به قله برف کرمو رسیدیم. بعد از صرف صبحانه در قله  همنوردان برای فتح قله نمک آمادگی لازم را داشتند که با نظر سرپرست زمان کافی نیز داشتیم . از مسیر خط الراس به سوی قله بعد پیمایش خود را آغاز کرده که با دست به سنگ هایی ساده مواجه میشدیم.

اما دوستان براحتی و با کمک یکدیگر آنهارا گذرانده و فقط یکی از همنوردان دچار آسیب جزیی از ناحیه مچ پای خود شد که بعد از آن تصمیم به فرود تا پاکوب زیر خط الراس گرفته که از طریق مسیری شن اسکی ، این تصمیم تحقق یافت. همنوردان در ساعت 10:00 موفق به فتح این قله نمک نیز شدند.

پس از دقایقی استراحت و گرفتن عکس روی قله تیم آماده فرود شد.

 

ساعت 11:00با تصمیم سرپرست و مشورت با مسئول فنی برنامه، مسیر بازگشت از تراورس زیر تیغه انتخاب شد و پیمایش با صفی منظم به سمت پایین آغاز شد.

پس از گذشتن از مناطق کوهستانی زیبای مسیر به زیر فله برف کرمو رسیده و آنجا برای صرف ناهار توقف کردیم.

سرعت بازگشت بخاطر همنورد مصدوم کمی با کندی انجام میشد، اما در صفی منظم.

 

به همین علت در مسیر بازگشت، فرصت بیشتری جهت لذت بردن از زیباییهای منطقه داشتیم ،که بدون تردید، تماشایی ترین منظر دستگاه آفرینش به شمار میرفت.

در نهایت ساعت 15:00 تیم در کمال سلامت و نشاط به محل استقرار مینی بوس رسیده و پس از مرتب کردن وسایل آنجا را به مقصد شیراز ترک کردیم.

  

بدون شک یکی از برنامه های با نظم و موفقیت آمیز قلل 4000 متری محسوب می شود که این امر را مدیون تک تک اعضا میباشیم.

سپاس بی کران از همنوردان شرکت کننده

 

 

کارگروه کوهنوردی باشگاه شیراز جوان

بنام خالق کوه

کوه بانوان:

 

شراره شعبانی (سرپرست برنامه)

زهرا ابوالحسنی (سرپرست بانوان)

رویا موسوی

شیوا کشاورز (پزشکیار)

الهام طیبی

 

 

کوه مردان :

 

استاد عزیزاله زره پوش (مدیر فنی)

پیمان صادقی (جانشین سرپرست)

نیما شعبانی (همیار مدیر فنی و گزارشگر)

حسن خیام (مسئول حفاظت محیط زیست)

مجتبی خوش بین

علی طیبی (گروهدار)

عباس قائدی (گزارشگر تصویری)

 

 

تاریخ اجرا : سوم بهمن ماه 1399

طول پیمایش : ۹.۵ کیلومتر

ارتفاع شروع : ۲۷۶۰

ارتفاع قله قوچ خوس : ۳۳۰۸ متر

قله کرسملو :  ۳۳۲۶ متر

ارتفاع صعود : ۷۵۹ متر

زمان پیمایش : ۷ ساعت

بیشترین شیب : ۵۲ درجه

تعداد گام ها : 20154 گام

پوشش آنتن دهی موبایل: همراه با اختلال

نقطه جغرافیایی قله قوچ خوس :  N 30'°22’ 17.5“ و E051°53’ 3.3“

وضعیت آب و هوای منطقه در تاریخ صعود: در کل مسیر سرد

نقطه جغرافیایی شروع  (N 30'°22’ 29.5“  و E051°54’ 44.6“  )

گونه های گیاهی که در این منطقه رشد کرده اند شامل: گل لاله، پونه، پیاز، جاشیر، بن سرخ، گیاهان بوته ای و گونه هایی از فرفیون می باشد.(فصل مناسب)

 همچنین گونه های جانوری این منطقه شامل: پستانداران کوچکی مانند: خرگوش و موش و پستانداران بزرگ مانند: گرگ، کفتار، روباه، شغال و خرس می باشد.(فصل مناسب)

همچنین حشراتی بسیار زیادی مانند: سنجاقک و کفشدوزک نیز این مکان خوش اب و هوا و بکر را برای زندگی انتخاب کرده اند.

 

جنس سنگ های منطقه : سنگ های این مناظر زیبا همگی از جنس آهک و مارن( مخلوط سیلیس و آهک) می باشد.

وسیله نقلیه: مینی‌بوس 

 

امکانات پیست در ارتفاع 2824  متر : در فصل مناسب قهوه خانه و رستوران و سرویس بهداشتی آماده سرویس دهی می باشند.

 

منطقه

دامنه های شكرك در شمال غربی سپیدان با 2700 متر ارتفاع كه بلندترین نقطه آن قله قوچ خوس 3300 متر ارتفاع دارد و مناسب اسكی است . دریاچه زیبای برم فیروز در شمال شرقی شكرك و قله زیبای رنج در شمال این دریاچه واقع است

 

 

 

گزارش برنامه

طبق هماهنگی انجام شده جمعه سوم بهمن ماه سال 1399 برنامه از محل تجمع پارک خلدبرین راس ساعت 6:48 و با سوار شدن آخرین نفر ساعت 6:05 به سمت منطقه سپیدان آغاز شد.

توقفی کوتاه در میانه مسیر حوالی دالین جهت صرف صبحانه داشتیم .مقصد پیست پولاد کف و منطقه شکرک بود.

 

مسیر جاده زیبایی خاص زمستانی داشت که دوستان با عکسهای هنرمندانه خود از آن بهره بردند.حدود ساعت 8:10 به پسیت پولاد کف رسیدیم پس از آماده شدن دوستان در صفی منظم به سرقدمی استاد زره پوش و گروهداری جناب طیبی پیمایش آغاز شد.

 

مسیر پوشیده از برف بود اما تابش خورشید و دمای هوا باعث شد تا در ابتدای مسیر نیازی به کرامپون نداشته باشیم.

 

حدود 10 دقیقه بعد به ابتدای پای کوه رسیدیم و نرمشی کوتاه داشتیم و آماده برای یک صعود زمستانه دلپذیر.

پیمایش را از کنار پیست اسکی شروع کردیم ، ابتدا با شیب ملایم اما رفته رفته شیب تند شروع شد. 2 نفر اسکی باز نیز در مسیر بودند.پس از گذشت حدود 50 دقیقه توقفی کوتاه کرده و به صرف دمنوش و میوه پرداختیم و دوباره راهی شدیم.بعد از آن به قله قوچ خوس رسیدیم ، استراحتی کوتاه را داشتیم و با نظر جمع و راهنمایی جناب صادقی راهی قله دوم (کرسملو) شدیم.

 

دوستان کرامپون ها را بسته و آماده برای صعود به قله دوم شدند.با حفظ همان ریتم و نظم گام برداری و سرعت مناسب به قله رسیده و عکس های یادگاری را گرفتیم.

قرار بر این شد تا ناهار را در کنار ایستگاه تله کابین صرف کنیم.پس راه بازگشت را در پیش گرفتیم و پس از گذشتن از فراز و نشیب های برفی ، ابتدا به قله قوچ خوس و سپس به ایستگاه تله کابین رسیدیم.

 

پس از صرف ناهار با هماهنگی و نظر خواهی استاد زره پوش و جناب صادقی قرار بر این شد مسیر را با تله کابین برگردیم که مورد استقبال دوستان قرار گرفت.سرانجام ساعت 15:20 پای مینی بوس بودیم و راه بازگشت به شیراز را در پیش گرفتیم.حدود ساعت 18:00 همگی به سلامت به شیراز بازگشتیم و برنامه به خوبی و بدون هیچ مشکلی به پایان رسید.

 

با سپاس از استاد زره پوش و جناب صادقی و جناب طیبی و باقی دوستان حاضر در برنامه

 

کلام آخر

همان گونه که سفر به این منطقه هیجان و لذت فراوانی را به دنبال دارد اما با رعایت نکردن اصول و همراه نداشتن لوازم مورد نیاز مانند: کفش و لباس مناسب، تجهیزات زمستانه کوهنوردی و لباس گرم برای فصل زمستان، می تواند اسیب هایی را به افراد وارد کند پس با تجهیزات کامل و اصولی سفر خود را بی خطر و لذت بخش کنید.

 

کارگروه کوهنوردی باشگاه شیراز جوان

گزارش صعود قله نمک و کل خرمن دنا

 

سرپرست : مسعود مرادی

مدیر فنی : محمد صفایی

عکاس و گزارشگر : علی گودرزی

 

بعد از ظهر روز پنجشنبه 20 شهریور ماه 99 ساعت 16 با یک دستگاه خودرو سواری به همراه 2 نفر از همنوردان  از شیراز به سمت سی سخت حرکت کردیم و پس از گذشن از شهر های سپیدان و یاسوج در ساعت 19:30 به سی سخت رسیدیم و پس از خرید آب و تنقلات به سمت گردنه بیژن حرکت کردیم  در ساعت 20:30 به محل رسیدیم و چادر ها را برپا کردیم .

به نام آفریننده ی کوه ها

 

🔸پوشش آنتن دهی طول مسیربسیارخوب واینترنت4G

🔸پوشش گیاهی قابل اشاره منطقه: بادام

کوهی،ارژن،آویشن،گون کوهی

🔸فاصله تا شیراز: ۹۵کیلومتر

🔸ارتفاع شروع: ۱۷۰۹متر

🔸ارتفاع قله: ۲۵۹۸متر

🔸طول مسیر رفت و برگشت:۱۰کیلومتر

🔸بیشترین شیب صعود:۶۶درجه

🔸میزان اشعه یو وی: ۴.۶۱

🔸 شاخص آلودگی هوا: ۱۵(خوب)

 

نفرات شرکت کننده۱۴ تن،بانوان(۷تن، آقایان۷تن)

مسئول فنی:استاد زره پوش

همیارمسئول فنی وپزشکیار:استاد پیمان صادقی

جانشین سرپرست :استاد شاهپورامرالهی

گروهدار:استاد صادقی

عکاس:استاد امرالهی

مسئول محیط زیست:حسن خیام

 

سرپرست و گزارش:زهرا ابوالحسنی

 

گزارش :

در سمت غربی شهر مرودشت و در میان دشت منتهی به سد درودزن سه کوه منفرد دیده می‌شود که سه تخت گزین نامیده می‌شود .افراد محلی کوه شرقی را کوه شکسته(قلعه شکسته) کوه میانی را استخر و کوه غربی را شاداب(شهرک) می نامند. مسیر رسیدن به این قله از شهر شیراز از دروازه قرآن شروع می شود و پس از رسیدن به پل خان به سمت  پتروشیمی مرودشت و روستای رامجرد رفته و با گذر از رامجرد به روستای شهرک ابرج می رسیم. روستای شهرک دو بخش بافت قدیمی و جدید دارد که بافت قدیمی بسیار زیبا و تاریخی و خارج از سکنه می باشد.

 ساعت ۶:۱۰ دقیقه از پارک خلدبرین به همراه ۱۴ تن از همنوردان عزیز با یک دستگاه مینی‌بوس برنامه کوهپیمایی قله شاداب آغاز گردید، ساعت ۷:۵۰ صبح به روستای شهرک رسیده و پس از ۱۵ دقیقه چک کردن کوله ها و آمادگی ساعت ۸:۱۵ کوهپیمایی آغاز گردید.پس از حدود ۱۵ دقیقه طی مسیر به مدت ۱۰ دقیقه صبحانه مختصر به صورت لقمه و در نزدیکی چشمه ای که به چشم چنارک معروف است صرف شد.

 

ساعت۸:۴۰ به سمت قله راهی شدیم ابتدای مسیر بسیار زیبا و از بین کوچه باغی های روستا می‌گذرد که بیشتر مسیر دارای پاکوب بوده و علیرغم ظاهر دیواره ای مانند کوه مسیر دست به سنگ زیادی ندارد. گروه به صورت منظم از میان سنگها و صخره ها گذشت و با هر یک ساعت مدت ۱۰ دقیقه به استراحت می پرداختیم.

نهایتا ساعت۳۰: ۱۱ دقیقه به خط الراس کوه که دشتی بسیار پهناور مسطح و زیبا بود رسیدیم. این منطقه در گذشته برای پناه گرفتن از دست متجاوزان و دشمنان مورد استفاده قرار می‌گرفته و چون مسیرهای دسترسی به این دشت محدود می باشد نگهبانی از این دشت به سادگی انجام می گرفته است.

از دشت حدود ۲۰ دقیقه به سمت بلندترین نقطه کوه طی مسیر نمودیم که در بالاترین نقطه ارتفاع ثبت شده توسط جی پی اس ۲۵۹۸ متر را به ما نشان میداد. به مدت ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه به استراحت و صرف نهار پرداخته وپس از گرفتن عکس دسته جمعی ساعت ۱۳:۱۳ دقیقه حرکت به سمت پایین آغاز شد .مسیر فرود همان مسیر صعود است که در جبهه جنوب غربی کوه است و به همین علت در طول مسیر بازگشت به دلیل موقعیت خورشید با تابش آفتاب افزایش دمای هوا احساس می‌شد.

نهایتاً ساعت ۱۶:۱۵ دقیقه به محل حرکت و توقف مینی بوس رسیدیم .حدود ۴۵ دقیقه به استراحت و صرف نوشیدنی پرداختیم و نهایتاً ساعت ۱۸ به شیراز رسیده و یک صعود موفق دیگر ثبت رسید.

 

کارگروه کوهنوردی باشگاه شیراز جوان

 

سرپرست: شاهپور امرالهی

مسول فنی: نیما شعبانی

پنجمین برنامه رکوردگیری مورخ ۳ شهریورماه ۱۳۹۹ در منطقه باباکوهی برگزار گردید. این برنامه راس ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه با حرکت اعضاء از پارکینگ باباکوهی و از مسیر آسفالت آغاز گردید. این روند تا ساعت ۱۹:۳۵ ادامه پیدا کرد. پس رسیدن اعضاء به توربین و ثبت رکورد، به سمت پایین حرکت نموده و برنامه راس ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه به پایان رسید.

این برنامه در مجموع با حضور ۳۴ تن از همنوردان انجام پذیرفت که ۱۲ تن از بانوان و ۲۲ تن از آقایان در آن شرکت داشتند. در این پیمایش ۶.۷ کیلومتر و حدود ۹۵۰۰ گام نیز برداشته شد.

 

نفرات برتر پنجمین مرحله رکوردگیری به تفکیک بانوان و آقایان بشرح زیر می باشد:

 

 نفر اول بانوان: سرکار خانم زهره محمدی زاده با رکورد ۳۶ دقیقه 

 

نفر دوم بانوان: سرکار خانم الهه فهندژ با رکورد ۴۰ دقیقه 

 

نفر سوم بانوان: سرکار خانم مریم جعفری با رکورد ۴۷ دقیقه 

 

نفر اول آقایان: جناب آقای مجتبی زارعی با رکورد ۳۴ دقیقه 

 

نفرات دوم آقایان: استاد عزیزاله زرهپوش با رکورد ۳۵ دقیقه 

 

نفرات سوم آقایان: مشترکا آقایان پیمان صادقی و مسعود کواری با رکورد ۳۹ دقیقه 

 

ضمن آرزوی موفقیت برای این عزیزان و قدردانی از تمام دوستانی که در این برنامه حضور پیدا کردند و سپاس از تمامی اساتید و سرپرستانی که در برگزاری هر چه بهتر برنامه یاری رسان بودند، رکورد باقی سروران در خصوصی برای ایشان ارسال خواهد گردید.

 

ضمنا هر ماه یکبار برنامه رکوردگیری اجرا خواهد گردید و عدم حضور اعضاء در برنامه های اجباری و آتی رکوردگیری باعث حذف از برنامه های آینده خواهد شد.

 

با سپاس

کارگروه کوهنوردی باشگاه شیرازجوان