نکات کلیدی در صخره نوردی

صخره نوردان مبتدی و ماهر می توانند با استفاده از این نکات عملکرد خود را بهبود بخشیده و هر بیننده ای را تحت تاثیر قرار دهند.

1- در هنگام صعود خودتان را روی یک نردبان فرض کنید. با آرامش برروی پله حرکت کنید و پله بعدی را بگیرید و این حرکت را پله به پله تکرار کنید.

2- از نگه داشتن خود و انداختن وزن برروی دست ها خودداری کنید. چون این امر سبب می شود که بازوهای شما به سرعت خسته شده و نتوانید از آنها استفاده کنید.

پاندول شدن یک امر اساسی در پیشرفت سنگنوردان می باشد. تا جایکه گفته میشه: "اگر شما پاندول نمی شید، پس بدونید که به اندازه کافی تلاش نمی کنید."
برای پیشرفت در سنگنوردی شما باید بیش از حد توانتان تلاش کنید و وقتی تلاش شما بیشتر از حد توانتان شود، شما پاندول خواهید شد.
پاندول در هنگام صعود سرطناب ایمن هست و البته برای حفظ کردن این ایمنی شما به دو عامل تکنیک و حمایتچی خوب احتیاج دارید.قبل از صعود، مکانی را که امکان پاندول شدن در آن وجود دارد از نظر خطرات موجود بررسی نمایید. در صورتی که امکان برخورد با سنگ های زاویه دار و طاقچه ها وجود دارد باید مطمئن باشد که پاندول نمی شوید و در غیر این صورت باید با تغییر مسیر از مکان های امن تر صعود نمود.

پنج تکنیک برای بازگرداندن ثبات
این برای همه ما اتفاق می افتد که: شما 3 متر بالاتر از آخرین میانی هستید، بیش از حد گیج و تنفس تان نامنظم است و احساس می کنید همه چیز تمام است. مشکل کجاست؟ .
تنش و فشار در بدن شما باعث شده است که شما تعادل خود را از دست بدهید. اما راهی برای برگرداندن آن وجود دارد؟ حتی زمانی که در میانه مسیر هستید؟ مربی و تمرین دهنده بولدر، ژاستن سونگ پنج راهنمایی دارد تا شما به سرعت استرس خود را کاهش دهید وتعادل خود را باز یابید. استفاده از انگشت پنجم را فراموش نکنید. انگشت شست شما می تواند سلاح مخفی شما باشد.
سونگ می گوید: اگر شما در یک کشش جانبی قرار دارید، سعی کنید که با استفاده از انگشت شست خود یک نوک گیری انجام دهید. این عمل باعث می شود که باسن شما در موقعیت بهتری قرار گرفته و تعادل خود را بازیابید. شروع کنید به فکر کردن بیشتر درباره گرفتن گیره ها با شست پا، خواهید دید که چیزی بیشتر از آنچه خرج کرده اید بدست خواهید آورد.

آیا یک سنگنورد تازه کار هستید؟ آیا میخواهید پاهایتان مثل لاستیک یک ماشین مسابقه در جاده به صخره بچسبد؟ شما تصمیم دارید که یک جفت کفش سنگنوردی بخرید ولی خرید اولین کفش می تواند سخت باشد.

پوشیدن کفش ها سنگنوردی، اما آیا اندازه آنها درست است؟

درخواست برای جایگزینی

 GRIGRI 2  (D14 2B, D14 2G, D14 2D )

از شماره سریال 10326 تا 11136

بخش کنترل کیفیت Petzl متوجه شده است که در حالتی  دسته GriGri2 کاملا باز باشد در صورت وارد آمدن فشار بیش از حد امکان بروز آسیب درونی بر روی این ابزار می رود. و در نتیجه دسته در حالت باز باقی می ماند.

در چنین حالتی قابلیت  کنترل خودکار ترمز از بین می رود و در نتیجه گری گری تنها بصورت یک ابزار حمایتی معمولی عمل می کند. در صورت استفاده از یک GriGri2 آسیب دیده با دسته گیر کرده در حالت باز همانند تصویر شماره 1 عدم توانایی در کنترل طناب باعث افزایش خطر لغزش سریع طناب و یا فرود بدون کنترل می شود.