درخواست برای جایگزینی

 GRIGRI 2  (D14 2B, D14 2G, D14 2D )

از شماره سریال 10326 تا 11136

بخش کنترل کیفیت Petzl متوجه شده است که در حالتی  دسته GriGri2 کاملا باز باشد در صورت وارد آمدن فشار بیش از حد امکان بروز آسیب درونی بر روی این ابزار می رود. و در نتیجه دسته در حالت باز باقی می ماند.

در چنین حالتی قابلیت  کنترل خودکار ترمز از بین می رود و در نتیجه گری گری تنها بصورت یک ابزار حمایتی معمولی عمل می کند. در صورت استفاده از یک GriGri2 آسیب دیده با دسته گیر کرده در حالت باز همانند تصویر شماره 1 عدم توانایی در کنترل طناب باعث افزایش خطر لغزش سریع طناب و یا فرود بدون کنترل می شود.

وجه داشته باشید عدم کنترل سمت ترمز طناب در حقیقت استفاده ناصحیح از ابزار است در هر موقعیتی است ( رجوع شود به برگه مشخصات فنی). در هر صورت نباید به هیچ عنوان از GriGri2  با دسته معیوب استفاده نمود .

تا تاریخ 30 خرداد 1390  هفت عدد گری گری2 معیوب توسط نمایندگان فروش ما در سراسر جهان به Petzl برگردانده شده اند. اما خوشبختانه هیچگونه گزارشی از بروز حادثه براثر این مشکل گزارش نشده است. راهکار Petzl ایمنی کاربران همواره برای ما بالاترین اولویت بوده و هست  و به منظور پیش گیریPetzl  تصمیم به اجرای اقدامات زیر گرفته است:

·         افزایش قدرت مکانیکی دسته از شماره سریال 11137

·         درخواست برای ارجاع تمام GriGri2 هایی با شماره سریال بین 10326 و 11136 جهت جایگزینی با یک عدد GriGri2 بدون عیب.

·         Petzl تمامی هزینه های پستی این جایگزینی را خواهد پرداخت.

·         تمامی پرسنل Petzl موظف به حل این مشکل در سریع ترین زمان ممکن  هستند.

·         مدل قبلی گری گری شامل این درخواست برای جایگزینی نمی شود.

"هر چند احتمال بروز خطر و آسیب دسته GriGri2  بسیار ناچیز است , پایبندی ما به ایمنی و سلامت کاربران پتزل ما را به این جمع بندی رساند که این فراخوان را اعلام کنیم. با پیش رو بودن فصل سنگنوردی تابستانه Petzl  می داند زمان این فراخوان چندان مناسب نیست و  می تواند باعت بروز مشکلاتی برای سنگنوردان شود.

اما ما  تمام تلاش خود را انجام می دهیم تا GriGri2  جایگزین در کوتاه ترین زمان به دست کاربران برسد.همه ما در پتزل متعهد به حل این مشکل هستیم . پیشاپیش از همکاری و درک شما تشکر می کنیم."

Romain Lécot Petzl General Director

اگر اولین پنج شماره GRIGRI 2 (D14 2O, D14 2G, D14 2B)  شما بین این اعداد است 10326 و 11136 ممنون می شویم که توسط ایمیل با توزیع کننده محلی Petzl  در کشور خود تماس بگیرید تا تعویض برای شما انجام شود.
 

ارائه: شاپور امرالهی

منبع: سایت شرکت کوه ویسی

http://www.petzl.com/us/outdoor/news/products-news-1/2011/06/20/recall-replacement-grigri-2