برگزاری کلاس آموزش سنگ نوردی 

شنبه, مهر 23, 1390 12:17:00 ق.ظ
http://www.shirazjavanclub.com طبق برنامه های بخش آموزش و کوهنوردی باشگاه فرهنگی ورزشی شیراز جوان و آکادمی کوهنوردی اوج شیراز کلاس آموزشی و تمرین درشاخه های تخصصی و زیر شاخه های آن بویژهسنگ نوردی و فرود آبشار با حضور تعدادی ازدوستداران در دره غولکی شیراز برگزار گردید در این برنامه یک گروه به کوهپیمایی و دو گروه دیگربا انجام تمرین های سنگ نوردی و فرود آبشاردر این دره زیبا و مشرف به باغ های قصردشت شیرازبه تمرین ها و آموزش های از پیش طراحی شده پرداختند

 

ادامه مطلب
 

گزارش برنامه سنگ نوردی تنگ کتویه داراب 

چهارشنبه, مهر 13, 1390 01:00:00 ق.ظ
روستای تنگ کتویه در قسمت مشرق شهرستان داراب واقع شده است در ارتفاعات این روستا چشمه سار زیبای کتو با پوشش های گیاهی (انجیر،توت،انار،بید،بنه،کل خنگ،پسته کوهی،چنار،بادام،گردو،انگور و بوته های گل محمدی) در خور منطقه وجود دارد که مکانی تفریحی جهت اهالی روستا و مردم شهرستان داراب ایجاد شده است وتقریباً هر روزه تعدادی از کوهنوردان و خانواده ها به چشمه آمده و در سایه آن ها به استراحت و صرف صبحانه مشغولند.

 

ادامه مطلب
 

گزارش فرود از آبشارهای تنگ رغز 

ﺳﻪشنبه, مهر 12, 1390 11:50:00 ب.ظ

باید سنگ نورد بود تا بتوان از آبشار 46 متری پائین رفت یا شناگر بود تا حوضچه های طولانی و عمیق مسیر را طی کرد و باید آنقدرها توان و انرژی و جرات داشت تا بتوان تجهیزات سنگ نوردی و کوله پشتی را در آبشارها و حوضچه ها به دوش کشید و باید عاشق بود تا مسیر را پیمود.

فرود آمدن از دره‌هاي باريك با ديواره‌هاي پرشيب به همراه آبشار های بلند وحوضچه های عمیق يك رشته تخصصي ماجراجويانه است كه در انگليسي conyoning خوانده مي‌شود و در فارسي مي‌توان آن را دره ‌نوردي ترجمه كرد. اين رشته از كوهنوردي و سنگ‌نوردي متمايز است، اما به دلیل جذابیتی که دارد، كوهنوردان به آن تمايل مي‌يابند و گاه در پاره‌اي از باشگاه‌هاي كوهنوردي يك شاخه از فعاليت‌ها را تشكيل مي‌دهد. طبيعت زيباي ايران ، هنوز هم در خود و در هر جا مناطق بكر و شگفتي را دارد كه كوهنوردان كمتري بدان روي آورده اند اما وقتي در شهر تاريخي و كهن داراب با آب و هواي گرم و ارتفاع 1180 متر از دريا صحبت از كوه و دره و آب مي شود موضوع جذاب تر خواهد شد

ادامه مطلب
 

گزارش تنگ دم اسب 

چهارشنبه, شهریور 30, 1390 10:20:00 ب.ظ

 

ساعت و محل قرار : 15:30 فلکه فرودگاه

ساعت حرکت : ساعت 16:00 با یک دستگاه مینی بوس به مقصد دره دم اسب واقع در منطقه کوهمره سرخی در فاصله 50 کیلو متری جنوب شیراز به راه افتادیم . ساعت 17:00 بعد از یک ساعت به روستای کره بس , محل شروع کوهپیمایی , رسیدیم , این روستا بر روی تپه ای واقع شده , بعد از آن به رودخانه کوچکی رسیدیم و پس ازگذر از رودخانه از شیب تند سمت غرب بالا رفتیم و بعد از تراورس در امتداد شیب و ادامه مسیر .

 

ادامه مطلب
 

گزارش برنامه تنگ گمبیل 

چهارشنبه, شهریور 23, 1390 12:07:00 ق.ظ

تنگ گمبیل قطعه ای از بهشت است که در روستای ساران بهشت مکان(بشمکان) واقع شده است.منطقه ای سر سبز و دیدنی که در ایران بی نظیر است.از خصوصیات این تنگه می توان به وجود آب های روان و سرد و درختان سر سبز میوه های انگور،گردو،انجیر،تمشک و... اشاره کرد که در فصل تابستان چشمک میزنند.

برای رفتن به تنگ گمبیل باید از شهرستان سپیدان و از مسیر روستای برشنه عبور کرد و پس از طی حدود 40 کیلومتر و پشت سر گذاشتن برم شش پیر و روستای سر سبز کهکران به روستای ساران بهشت مکان میرسید.برای رسیدن به تنگ گمبیل باید از وسط باغ های سیب و درختان سر به فلک کشیده سپیدار عبور و از کنار علف زارهای یونجه و شبدر ، پس از طی طریق حدود 20 دقیقه به تنگ گمبیل میرسید

 

ادامه مطلب
 

گزارش جلسه شانزدهم آموزش فنی(صعود مصنوعی و دیواره نوردی) 

ﺳﻪشنبه, شهریور 22, 1390 10:36:00 ب.ظ

هدف از برنامه صعود مسیر خورشید بود که همزمان با صعود مشترک کوهنوردان استان فارس ، کهکیلویه و بویراحمد ،اصفهان و بوشهر تحت عنوان گرامیداشت یادواره شهدای کوهستان حسین کبکستانی و محمد امیری و همنورد عزیز ما رضا خورشیدی به قله حوض دال مرکزی دنا، برگزار گردید.

مسیر خورشید توسط تیم فنی باشگاه و در طول سال های 89 و 90 ، به منظور زنده نگاه داشتن یاد مرحوم رضا خورشیدی باز شد.

این مسیر در ابتدا طبیعی است و دارای 5 رول هیلتی و 1 کارگاه زنجیری می باشد.جهت خود حمایت سوراخی در سنگی کنار این مسیر ایجاد شده است.

 

ادامه مطلب
 

گزارش صعود مشترک به قله حوض دال یادمان شهدای کوهستان(رضا خورشیدی،محمد امیری،حسین کبکستانی) 

یکشنبه, شهریور 20, 1390 12:11:00 ق.ظ
از دنا گفتن از عشق گفتن است و از عشق گفتن از احساس گفتن و احساس جولانگاهی است که زبان قاصر است و از حرکت باز می ایستد. شهرستان دنا در 35 کیلومتری شمال غربی یاسوج به مرکزیت شهر سی سخت به ارتفاع 2200متر از سطح دریا قرار دارد. رشته کوه دنا که بزرگ ترین چین خوردگی رشته زاگرس است به طول تقریبی 90 کیلومتری مرز بین استان های کهکیلویه و بویر احمد،اصفهان و فارس می باشد. دنا بزرگترین مجموعه بالای 4000 متری ایران را داراست و دارای 49 قله منفک بالاتر از 4000 متر است.(اگر چه تعداد قلل غیر منفک دنا 82 عدد نیز ذکر شده ولی نمی توان هر بلندی در چهار هزار متری ها را قله نامید.)

 

ادامه مطلب
 

کوه های مریخی چابهار 

شنبه, شهریور 19, 1390 11:23:00 ب.ظ

حدود 40 تا 50 كيلومتر پس از چابهار به سمت بندرگواتر، كوه هايي در سمت چپ جاده نمايان مي‌شود كه به كوه هاي مينياتوري يا مريخي معروفند. کوه‌های مریخی یا مینیاتوری در شرق بندر زیبای چابهار قرار گرفته‌اند. وجود اين كوه ها با توجه به منظره كاملا متفاوتي كه در سمت راست جاده و رو به‌سوي دريا وجود دارد، باعث مي‌شود تا يكي از زيباترين جاده‌ها و مناظر طبيعي استان سيستان و بلوچستان به‌وجود آيد كه به دليل عدم معرفي، كمتر مورد بازديد قرار گرفته‌اند.

 

ادامه مطلب
 

گزارش برنامه صعود به قله هزار - کرمان 

دوشنبه, شهریور 07, 1390 12:24:00 ق.ظ
انتهای دره سیمک طبق برنامه ریزی انجام شده، تیم های فرود آبشار و کوهنوردی باشگاه شیراز جوان، در ساعت 20:30 چهارشنبه مورخ  2/6/1390 بصورت مشترک با یک دستگاه اتوبوس از پارک خلد برین شیراز به سمت شهر کرمان به راه افتادیم. در ساعت 7:55 صبح روز 3/6/1390 با تقریبا 2 ساعت تاخیر به پل راه آهن کرمان، محل قرار با راهنمایان برنامه آقایان رضایی نژاد و قادری رسیدیم و به اتفاق برای صرف صبحانه به سمت شهر کرمان حرکت کردم.ساعت 8:10، پس از خوردن صبحانه و تهیه وسایل مورد نیاز گروه به سمت روستای کوهپایه در 32 کیلومتر شمال کرمان حرکت کردیم و پس از یک ساعت به این روستای خوش آب و هوا رسیدیم.
ادامه مطلب
 

فرود ازآبشارهای سیمک 

یکشنبه, شهریور 06, 1390 11:58:00 ب.ظ
با تأخیر فراوان ساعت 23 به پلیس راه شیراز – فسا بودیم و ساعت 8 صبح به کرمان و ساعت 9:30 صبح به اردوگاه شهید باهنر رسیدیم . تنگه و آبشارهای سیمک Simk در ۳۵ کیلومتری شمال شهر کرمان و در جاده کوهپایه قرار دارد ، در حرکت به سمت اردوگاه شهید باهنر به دوراهی بر می خوریم که بر سر مسیر سمت چپ تابلوی اردوگاه شهید باهنر سازمان آموزش و پرورش و بر سر مسیر سمت راست تابلوی بیدویه نسب شده است، مسیر سمت راست ما را به سر چشمه و محل فرود هدایت می کند و مسیر سمت چپ به مکان خروج از دره.

 

ادامه مطلب
 
صفحه 7 از 14 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>