فاجعه زیست محیطی در انتظار دریاچه های ایران ( ارومیه ، بختگان و پریشان ) 

شنبه, مهر 02, 1390 09:54:00 ب.ظ

فاجعه زیست محیطی در انتظار دریاچه های ایران ارومیه ، بختگان و پریشان به راستی چه باید کرد؟

نماینده ارومیه گفت: در حالی که در آمریکا کتاب چاپ می کنند که چگونه سد ها را خراب کنیم و محیط زیستمان را نجات دهیم، ما همچنان به ساختن سدهایمان افتخار می کنیم.

ادامه مطلب
 

خرس‌‌کشی در حیات وحش پایان ندارد 

یکشنبه, شهریور 27, 1390 09:38:00 ب.ظ
 

به گزارش همشهری، ماجرا از آنجا آغاز شد که 12 روز پیش یک شکارکش (شکارچی متخلف) هنگام شکار، ماده خرس 8ساله‌ای را هدف قرار می‌دهد اما این واقعه آنگاه غم‌انگیزتر می‌شود که این شکارکش بی‌رحم به کشتن خرس مادر بسنده نمی‌کند و در پی آن، 2 توله شیرخوار این ماده خرس را هم با چاقو از پای در می‌آورد. بخش تاسف بار ماجرا آنجاست که وی تمام این صحنه‌های دلخراش را با موبایل به تصویر می‌کشد؛

ادامه مطلب
 

هشدار به کوهنوردان و طبیعت گردان (باتری‌های خطرناک) 

شنبه, شهریور 26, 1390 09:31:00 ب.ظ

بعضی چیز‌ها اگر بازیافت شوند خوب است،اما بعضی چیز‌ها را باید حتماً بازیافت کرد!تفاوت این دو جمله در میزان خطرناک بودن آن چیزهاست حتماً می‌‏گویید باز هم صحبت ازپلاستیک می‌‏کنید،اما این باربحث سر پلاستیک و مضرات آن نیست؛ صحبت ازماده خطرناک دیگری است که اگر بازیافت نشود و به شکل طبیعی دفن شود، درطولانی‌ مدت آسیب‏های جدی به محیط زیست وارد می‌‏کند.

ادامه مطلب
 

احداث تله کابين آبشار ياسوج در دستور کار قرار گرفت  

شنبه, شهریور 26, 1390 09:22:00 ب.ظ
  استاندارکهگيلويه و بويراحمد گفت: احداث پروژه تله کابين آبشار ياسوج به پيست اسکي کاکان در دستور کار قرار گرفت. به گزارش موج، مهندس اکبر نيکزاد در يک برنامه کاري- ورزشي و پياده روي براي شناسايي خطوط تله کابين و تصميم گيري و اجراي اين طرح از پيست اسکي کاکان تا آبشار ياسوج به مسافت حدود 13کيلومتر در مناطق زيباي کوهستاني و جنگلي اين مسير را پياده پيمود.
ادامه مطلب
 

قطعنامه نجات دریاچه ارومیه در کنگره علوم خاک ایران 

ﺳﻪشنبه, شهریور 15, 1390 12:28:00 ق.ظ

در تاریخ 12 -14 شهریور 1390 دوازدهمین کنگره علوم خاک ایران در دانشگاه تبریز با حضور بیش از 1500 نفر از اساتید و کارشناسان رشته علوم خاک ایران و با حضور عضو افتخاری انجمن علوم خاک ایران Prof. Ahmet Mermut از کشور ترکیه برگزار گردید .درمراسم اختتامیه این کنگره قطعنامه ای 12 ماده ای تهیه و به گواهی شرکت کننده در این کنگره رسید که در بند اول این قطعنامه کلیه کارشناسان علوم خاک ایران از دولت محترم جمهوری اسلامی ایران...

ادامه مطلب
 

قتل عام شبانه 5 هزار بلوط کهنسال در دنا 

چهارشنبه, تير 08, 1390 11:46:00 ب.ظ
www.shirazjavanclub.com درحالی‌که سازمان ملل سال‌جاری میلادی را به‌دلیل اهمیت رویشگاه‌های جنگلی، سال جهانی جنگل نامگذاری کرده است، پیمانکار وزارت نیرو با هجوم شبانه به بخشی از ذخیره‌ گاه زیستکره دنا، به بهانه عبور خطوط انتقال برق فشار قوی، 5 هزار بلوط کهنسال را اوایل هفته جاری طی 2 شب متوالی قلع و قمع کردند.این در حالی است که یک شب پس از آغاز این عملیات، با شکایت مسئولان محیط زیست دادگاه دستور توقف عملیات را صادرمی‌کند.
ادامه مطلب
 

سیل کلاردشت و رودبارک 

ﺳﻪشنبه, تير 07, 1390 11:50:00 ب.ظ
سیل رودبارک و کلاردشت تخریب‌های پی درپی طبیعت در کلاردشت باعث بروز سیل در منطقه شد. مدیر تشکل زیست‌محیطی بنیاد توسعه پایدار کلاردشت که خود در منطقه حضور دارد جاری شدن سیل: در منطقه را نتیجه تخریب‌های طبیعت دانست و گفت:
ادامه مطلب
 

ثبت جهانی رشته کوه دنا در تیر 1390 

جمعه, تير 03, 1390 11:41:00 ب.ظ
www.shirazjavanclub.com        دامنه های جنوبی دنا در یک روز نیمه ابری همشهری آنلاین: مدیرکل دفتر زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان محیط زیست گفت: پس از ثبت جهانی‌دنا در تیرماه امسال منطقه حفاظت شده تنگ صیاد یکی از کاندیداهای ثبت جهانی در یونسکو است. ناصر مقدسی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه منطقه تنگ صیاد دارای بسیاری از پارامترهای لازم برای ثبت جهانی در یونسکو است افزود: این پارمترها شامل حفظ تنوع زیستی، تنوع فرهنگی، توسعه اقتصادی، بهبود جوامع محلی، حمایت منطقی به منظور انجام تحقیقات، نظارت و دیده‌بانی، آموزش و تعلیم محیط زیست است.
ادامه مطلب
 

تخریب زیباترین منظره طبیعی استهبان 

شنبه, اسفند 21, 1389 10:23:00 ب.ظ
باغ جوزا نمونه‌ای از ده‌ها منطقه بکری است که به بهانه‌های مختلف قربانی می‌شود؛ ابتدا جاده می‌کشند، بعد درختان را قطع می‌کنند و چندی نمی‌گذرد که ویلا و برج جای آنها را می‌گیرد.ساخت و سازهای دهه اخیر در منطقه لواسان، اوشان فشم وحریم رودخانه‌های منتهی به تهران نمونه‌ای از این شیوه ساخت‌وساز است. حتی به کوه هم رحم نکرده‌اند. در بسیاری از موارد کوه را بریده‌اند تا ساخت وساز کنند، اراضی ملی و طبیعی که جای خود دارد. امروز این شیوه ساخت‌وساز به روندی عادی تبدیل شده است. حتی رویشگاه‌های بی‌نظیر ارس در منطقه امین‌آباد فیروزکوه هم از ساخت‌ و ساز در امان نمانده است
ادامه مطلب
 

نگرانی از ردپای انسان در زیستگاه‌های بکر 

ﺳﻪشنبه, اسفند 17, 1389 12:36:00 ق.ظ
انتشار خبر واگذاری جزایر «هندورابی»، «فارور» و «بنی‌فارور» به سازمان منطقه آزاد کیش شوک بزرگی به دوستداران محیط‌زیست وارد کرد. الحاق این جزایر که از نظر تنوع گونه‌ای، غنی و از جزایر مرجانی مهم خلیج‌فارس هستند، به حوزه فعالیت سازمان منطقه آزاد کیش در حالی تصویب شد که سازمان حفاظت محیط‌زیست با این تصمیم مخالف بود. اما موافقان می‌گویند این اقدام موجب شتاب گرفتن روند توسعه و آبادانی 3 جزیره می‌شود. به‌نظر می‌رسد در این میان مناقشه‌ای میان دوستداران محیط‌زیست و...
ادامه مطلب
 
صفحه 4 از 5 << < 1 2 3 4 5 > >>