برگزاری تور رسمی شکار در ایران برای خارجی ها! 

چهارشنبه, مهر 20, 1390 09:51:00 ب.ظ
یاس نو :یک کارشناس محیط زیست از اقدام یک موسسه برای برگزاری تور شکار در ایران خبر داد و گفت: با توجه به شرایط نامطلوب حیات وحش ایران، مشخص نیست این موسسه با مجوز چه سازمانی این تورها را برگزار می‌کند.مزدک دربیکی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: این موسسه که ظاهرا زیرمجموعه یک گروه گردشگری است و دفتری هم در تهران دارد در حالی اقدام به برگزاری تور شکار در ایران می کند که هیچ توضیحی در سایت آن درباره مجوزها داده نشده است.
ادامه مطلب
 

قاچاق خاک خوزستان به امارات و قطر 

ﺳﻪشنبه, مهر 19, 1390 09:56:00 ب.ظ
یاس نو : روز شنبه ۲۶ شهریور ماه محمد درویش عضو هیات علمی مرکز تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور که در گفتگوی زنده با رادیو ایران صدا شرکت کرده بود، در میان سخنان خود از قاچاق خاک ایران به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس خبر داد و گفت: «ما چه این مساله را قبول کنیم چه قبول نکینم، قاچاق خاک حاصلخیز از کشور صورت می گیرد. کافی است وزارت جهاد کشاورزی از طریق وزارت خارجه هیاتهایی را به صورت رسمی یا غیر رسمی به این کشورها بفرستد و خاک مورد کشت در این کشورها را مورد بررسی قرار دهد تا منشا این خاکها مشخص شود».
ادامه مطلب
 

اعترافهای عامل كشتار خرس قهوه‌ای 

دوشنبه, مهر 18, 1390 10:42:00 ب.ظ
روزنامه شرق نوشت:
جان خرس‌ها از جان انسان‌ها عزیز‌تر نیست، آنها پارسال کل درختان باغم را خورده بودند.» این جملات را متهم ردیف اول پرونده کشتار فجیع خرس قهوه‌ای و دو توله‌اش در سمیرم در بازجویی‌های اولیه گفته و البته او در کل حتی اتهام شکار خرس‌ها را نپذیرفته و گفته است برای گردش به کوه رفته بوده و در حال چیدن علف متوجه جسد خرس و توله‌هایش شده که توسط عده‌ای دیگر شکار شده بود.
ادامه مطلب
 

یک محیط‌ بان در آستانه اعدام 

شنبه, مهر 16, 1390 09:59:00 ب.ظ

روزنامه اعتماد روز چهارشنبه (۱۳ مهر) به نقل از سرپرست دفتر حقوقی سازمان محیط زیست از اجرای قریب‌الوقوع حکم اعدام اسد تقی‌زاده، محیط‌بان اداره‌محیط زیست کهگیلویه و بویر احمد، خبر داد.بر پایه‌ی همین گزارش، قرار است این حکم تا دو هفته‌ی دیگر در شیراز به اجرا در آید.بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، اسد تقی‌زاده در سال ۸۶ در منطقه حفاظت شده‌ی دنا در درگیری مسلحانه با ۵ شکارچی مسلح، در حالی که از تمامی مجوزهای لازم برای برخورد با متخلفان و حفاظت از محیط زیست برخوردار بود دست به اسلحه برد و یکی از شکارچیان در این درگیری کشته شد.

ادامه مطلب
 

نخستين تالاب بين‌المللي ايران، زباله‌داني مي‌شود 

جمعه, مهر 15, 1390 10:05:00 ب.ظ
تالاب کم جان www.shirazjavanclub.com

مشكلات تالاب‌ "كم‌جان"، كم نبود كه شهرداري ارسنجان، با ساخت ‌سايت دفن زباله در فاصله يك كيلومتري تالاب كم‌جان،آن را بيشتر كرد و به اين ترتيب روند نابودي نخستين تالاب بين‌المللي ايران را سرعت بخشيد.(كم جان) تالابي است كه نزديك به يك سال پيش با تلاش مردم محلي منطقه روستايي نشين "كربال"، در شمال شرق شيراز دوباره احيا شد.

ادامه مطلب
 

پارک ملی «بمو» به نفت آلوده می‌شود 

شنبه, مهر 09, 1390 10:40:00 ب.ظ

www.shirazjavanclub.com

یک فعال محیط‌ زیست گفت:با اجرای توسعه پالایشگاه شیراز، پارک ملی بمو با خطر جدی مواجه خواهد شد. ماجرا از سه‌شنبه گذشته آغاز شد که رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در سفر به شیراز اعلام کرد توسعه پالایشگاه شیراز که یکی از دغدغه‌های مهم بود با پیگیری‌های استاندار فارس و حل مشکلات زیست‌محیطی، قابل اجراست و مجری طرح می‌تواند از فردا کار خود را آغاز کند.
ادامه مطلب
 

پاکسازی آبشار مارگون به چه قیمتی؟ 

جمعه, مهر 08, 1390 10:30:00 ب.ظ
پاکسازی آبشار مارگون به چه قیمتی؟
طبق هماهنگی کارگروه دیدبان کوهستان هیات کوهنوردی و صعود های ورزشی استان پارس کلیه گروه ها و باشگاه های کوهنوردی استان باید در تاریخ 8/7/90 نصبت به مشارکت در پاکسازی آبشار مارگون اقدام کنند.
ادامه مطلب
 

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس: تالاب بختگان کاملا خشک شده است/ مدیریت صحیح بر منابع آبی کشور وجود ندارد 

ﺳﻪشنبه, مهر 05, 1390 09:55:00 ب.ظ
بختگان سبزپرس- گروه محیط زیست طبیعی: تالاب بختگان در استان فارس کاملا خشک شده و اداره حفاظت محیط زیست استان فارس در تلاش است تا دوباره این تالاب را احیا کند. مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس معتقد است خشک شدن تالاب بختگان به دلیل خشک سالی و نبود مدیریت صحیح بر منابع آبی کشور رخ داده است
ادامه مطلب
 

ســـــــــــــد سازی و نابودی اکوسیستم طبیعی و کشاورزی 

دوشنبه, مهر 04, 1390 09:51:00 ب.ظ
  از ابتدای تاریخ انسان همواره در جنگ با محیط طبیعی خود بود و پیشرفت خود را در پیروزی و برتری بر طبیعت می دانست. این امر با تشکیل جوامع مدنی و آشنایی ملل با علوم و فنون، هر روز گسترده تر شد و بر دامنه تسلط انسان بر طبیعت افزوده شد و با پیشرفت هایی که حاصل شد علوم متعدد شکل گرفت و اما با شکل گیری و پدید آمدن علوم جدید تهاجم به طبیعت مخصوصاً در صد سال گذشته به شکل بی رحمانه تر از قبل جریان پیدا کرد و همین امر موجب شکل گیری علم جدیدی به نام علم اکولوژی شد که با همه علوم در تضاد بود و انسان متمدن در جوامع پیشرفته آن را برای حفظ محیط طبیعی خود همگام با پیشرفت در سایر علوم مورد استفاده قرار داد.
ادامه مطلب
 

پای ســــــــــد هم به تنگ سرخ رسید ! 

یکشنبه, مهر 03, 1390 09:44:00 ب.ظ

ساخت سد تنگ سرخ از چند روز آینده آغاز می شود.به نقل از روزنامه خبر جنوب یکشنبه 3 مهر ماه 1390 شماره 8811 !

ادامه مطلب
 
صفحه 3 از 5 << < 1 2 3 4 5 > >>