در آنجا هم نبودی تو 

دوشنبه, آبان 02, 1390 10:55:00 ب.ظ

سروده همنورد عزیزمان اسماعیل عباسعلی نژاد به یادبود چهارمین سالگرد درگذشت رضا خورشیدی در کوهستان دنا

شفق را درنوردیدیم، افق را نیز پیمودیم، ولی آنجا نبودی تو                        به سوی کوه ها رفتیم، نظر بر قله ها کردیم، در آنجا هم نبودی تو

سپس سوی سماء رفتیم، نظر بر آسمان کردیم، در آنجا هم نبودی تو             به سوی چشمه ها رفتیم، نظر بر نهرها کردیم ولی آنجا نبودی تو

ادامه مطلب
 

زخم صد چاک 

دوشنبه, آبان 02, 1390 10:52:00 ب.ظ
سروده ی همنورند عزیزمان اسماعیل عباسعلی نژاد:
آتشم من، آتشم من قطره ای آبم کنید                                      خسته هستم، خسته از بیداری ام خوابم کنید
دوست دارم زین همه آلودگی پاکم کنید                                                    بعد مرگم بر فراز قله ای خاکم کنید
تا بگردم همنشین باد و طوفان و تگرگ                                         کاش می شد شهره ی آفاق و افلاکم کنید
جسم خاکیم چو پوسید و ز هم گشت منفصل                              چون پراکندم به دست باد در هر گوشه ای، یادم کنید
ادامه مطلب
 

یادیاران 

چهارشنبه, مهر 20, 1390 11:55:00 ب.ظ
http://www.shirazjavanclub.com

(یاد یاران)
این عکس از آنهایی است که باخودش خاطره زیادی هم راه دارد. اینجا اداره کل تربیت بدنی فارس است و نخستین چهره شاخص آن شادروان عباس جعفری از مربیان و دوستان برجسته من و تعداد بسیار زیادی ازکوهنوردان, طبیت گردان و عکاسان که یاد و خاطرش را همیشه همراه دارد.

ادامه مطلب
 

چرا ورزش؟ چرا کوهنوردی؟ 

ﺳﻪشنبه, مهر 19, 1390 12:55:00 ق.ظ

آن هنگام که اسلاف مان با امید به زندگی اجتماعی توام با صلح و دوستی غارها را ترک گفتند.به مرور زمان آبادی ها و قریه ها و شهرهای کوچک و بزرگ پا گرفت.این "موجودی بدوی"که در راه سخت و دشوار"عالم شدن"گام گذاشته بود تا به حال خویش آمد در میان غول صنعت خود را اسیر یافت که (استثمار) و (استعمار) میله های این اسارت بودند.انسان امروزی در گریز از زندان ورزش را وسیله ای ساخت.به گونه ای که با شعار صلح و دوستی در تثبیت برابری نژادها پنج حلقه رنگین در داخل یکدیگر جای گرفت و دگربار تمامی آرمان های خوب انسانی در قامت بلند ورزش نمایان شد.در این رهگذر کشوری که زورخانه ها میدان های ورزشی آن بودند که می باید پویاتر و محکم تر قدم بر دارد.

 

ادامه مطلب
 

ضرورت فرهنگ‌سازی برای حفاظت از کوه‌ها 

دوشنبه, شهریور 28, 1390 11:05:00 ب.ظ

در ایران، چهارم مهرماه در میان کوه‌نوردان و طبیعت‌دوستان به عنوان «روز پاکسازی کوهستان» شناخته شده است.دلیل انتخاب این روز، آن است که چندین سال پیش، اتحادیه جهانی سازمان‌های کوه‌نوردی (UIAA) که همان فدراسیون جهانی این ورزش به شمار می‌آید، روز 26سپتامبر را «روز کوهستان پاک» خواند و از همه کوه‌پیمایان خواست که در نزدیک‌ترین یکشنبه به این روز، به پاکسازی منطقه‌های کوهستانی بپردازند.

ادامه مطلب
 

یادواره رضا خورشیدی 

ﺳﻪشنبه, شهریور 15, 1390 11:22:00 ب.ظ
 

رضا خورشيدي متولد 3 مرداد 1364 در شهرستان فيروزآباد فارس كه در تاريخ 13 مرداد 1385 در كوهستان دنا به بيكران ها پيوست...تحصيل را در دبستان روزبه آغاز كرد و بعد از ساكن شدن خانواده در شيراز در دبستان بعثت و مدرسه شهيد دستغيب و در رشته الكتروتكنيك در هنرستان ذوالانوار ادامه داد .در سال 1383 در مقطع كارداني در دانشكده فني باهنر پذيرفته شد ودر سال 85 چند روز قبل از وداعش با ما ، فارغ التحصيل گشت .

ادامه مطلب
 

معرفی یک سایت زیبا 

جمعه, شهریور 11, 1390 10:58:00 ب.ظ

سایت زیبا و جالب اتاق روشن به همت آقای محمد نصیری عضو سابق تیم های ملی کوهنوردی و تیم کارگران در صعودهای دائولاگیری و برودپیک برای معرفی هنر عکاسی این کوهنورد برجسته در این سایت به نمایش درآمده و ضمن اشتراک تصاویری زیبا , شما را به دامن طبیعت می برد

ادامه مطلب
 

پیام تسلیت 

پنجشنبه, شهریور 03, 1390 12:06:00 ق.ظ

در گذشت ناگوار  فخرالدین صدر صلفی از کوهنوردان باشگاه دماوند را تسلیت می گوییم. طبق اخبار رسیده در بعدازظهر یک شنبه مورخه 30/5/1390،مرحوم فخرالدین صدرصلفی از اعضای باشگاه  دماوند تهران در اثر عارضه ی قلبی در علم چال در گذشت

پیکر این کوهنورد از دست رفته دیروز پس حمل از علم چال به رودبارک منتقل میگردد.در گذشت این کوهنورد را به جامعه کوهنوردی ایران و خانواده محترم صدر صلفی وباشگاه دماوند تسلیت عرض می گردد.

ادامه مطلب
 

امداد و نجات به لاک پشت  

دوشنبه, فروردین 29, 1390 12:39:00 ق.ظ
ما انسان ها جزئی از طبیعت هستیم پس احترام به طبیعت یعنی احترام به خود.احترام به طبیعت از شناخت طبیعت آغاز می شود و به عشق و محبتی می رسد که جاودانه است. هر آن چه که در وجود ما انسان ها است در طبیعت نیز جریان دارد . دوست داشتن طبیعت یعنی دوست داشتن خود. ما انسان ها با یادگیری از طبیعت و شیوه های زندگی گیاهان و جانوران، بسیاری از اختراعات را بنام خود کرده ایم ولي دریغ از اندکی احترام ، دقت و توجه به گياهان وحیوانات. عدم آگاهی و شناخت طبیعت و اجزاء آن و گیاهان حیوانات موجب آسیب رساندن به این نعمت هاي خداوندی و مورد تهدید قرار گرفتن بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری در طبیعت و تخریب محیط زیست مي گردد.

 

ادامه مطلب
 

کوله پشتم را ببند .... 

پنجشنبه, فروردین 04, 1390 10:36:00 ب.ظ
یاد یاران از دست رفته ؛ همنورد و همطناب در هر روزی که پا به کوه می شویم همراه ما است ؛حوادث تلخ وشیرینی که با هم داشتیم و درس عبرتی که از آن می گرفتیم اشاره است به آن لحظه های ناب بی بازگشت ؛ بخصوص در این روز های جشن باستانی نوروز عزیزانی که دیگر در بین ما نیستن ولی یادشان پر از خاطره و عطر عشق به همنورد بود جایگاهی خاص دارد یادشان هرگز از دل نمیرود.
ادامه مطلب
 
صفحه 3 از 4 << < 1 2 3 4 > >>