زندگی و سلامتی 

شنبه, مهر 02, 1390 11:40:00 ب.ظ

در جوامع مدرن و ماشینی کنونی اضافه وزن و چاقی به صورت معضل بهداشتی فرا روی مردم و مقامات بهداشتی قرار دارد. اضافه وزن و چاقی می توانند باعث مرگ و میر و بیماری هایی مانند پرفشار خونی، بیماری شریان کرونر، دیابت نوع دوم، مشکلات حرکتی، برخی از سرطان ها و نیز مشکلات روحی و روانی گردند. سازمان بهداشت جهانی از سال 2000 اضافه وزن و چاقی را یک معضل همه گیر جهانی مد نظر قرار داده و ایران از این مقوله مستثنی نمی باشد.

ادامه مطلب
 

فرود در آبشار 

شنبه, مهر 02, 1390 11:34:00 ب.ظ

" فرود " يكي از مباحث بسيار مهم و كاربردي در شاخه هاي مختلف كوهنوردي است كه در هريك از اين شاخه ها داراي اصول و نكات خاص خود مي باشد.

در ادامه به بررسي نكاتي مهم در رابطه با تفاوتهاي ميان فرود در " آبشار " و فرود در ديواره ها خواهيم پرداخت؛ فرود آبشار يكي از بخش هاي بسيار مهم در شاخه ي دره نوردي است. اين نكات در سه دسته ي اصلي شامل نكات( پیش از فرود ، هنگام فرود و پس از فرود ) مورد بررسي قرار گرفته است. خواهشمنديم نكات گفته شده را با دقت و حوصله قبل از اجراي يك برنامه ي فرود در آبشار مطالعه كرده و عملاً تمرين كنيد.در پايان اميدواريم با اجراي اين نكات در برنامه هاي خود فرودي ايمن و لذت بخش را در آبشار تجربه كنيد.

ادامه مطلب
 

گرم ترین نقطه زمین کجاست؟!  

جمعه, تير 24, 1390 12:57:00 ق.ظ
پدر کویر شناسی ایران با تاکید بر اینکه گندم بریان گرمترین نقطه زمین نیست و تبلیغات برای جذب گردشگر در این منطقه می تواند نتیجه سالها زحمات و تحقیقات را به باد دهد گفت: بارها حرفهایش در رسانه ها تحریف شده ولی برای جلوگیری از آبروریزی علمی از سالها فعالیت و تجربیاتم دفاع می کنم. به گزارش خبرنگار مهر، دکتر پرویز کردوانی یکی از چهره های ماندگار علم و پژوهش در حوزه جغرافیا به خصوص بیابان و کویر در بخش اول گفتگو با مهر به اهمیت صحیح بودن اطلاعات و انتقادش از برخی رسانه ها و اشتباهات آنها اشاره کرد.بخش دوم این گزارش با تاکید بر حساسیت کردوانی بر تلاش برای جلوگیری از آبروریزی علمی در ایران را بخوانید.
ادامه مطلب
 

بررسی دوربین های عکاسی ضدضربه و ضد آب 

شنبه, ارديبهشت 03, 1390 12:27:00 ق.ظ
هميشه رفتن به طبيعت براي ما خاطره اميز و لذت بخش بوده به طوري که هميشه دوست داريم اون خاطرات رو با گرفتن چندتا عکس يا فيلم ثبت کنيم . گاهي اوقات هم نياز ميشه که براي شناسايي يک مسير از اون مسير ها عکسهايي رو بگيريم تا بتونيم روي اون عکسها بررسي ها لازم رو انجام بديم . هميشه بين دوستان کوهنورد مدل هاي مختلفي از دوربين هاي عکاسي ديده ميشه که بعضا اين دوربين ها براي مقاصد خاصي ساخته شدند !
ادامه مطلب
 
صفحه 5 از 5 << < 1 2 3 4 5